Постинг
01.05.2016 22:05 -
Мюсюлмани от Ардино събраха средства за лечението на отец Марин от храма в „Резбарци”

http://rodopi24.blogspot.bg/2016/04/blog-post_537.html
Мюсюлмани от Ардино събраха средства за лечението на отец Марин от храма в „Резбарци” петък, април 2928коментара
Гюнер ШЮКРИ
След петъчната молитва мюсюлманската общност от Ардино събра средства за лечението на отец Марин от храма в „Резбарци". По инициатива на настоятелството на църквата „Свети Архангел Михаил" в града под Белите брези започна благотворителна кампания в подкрепа на лечението на отец Марин, който страда от хронично заболяване вече четири години. Той се нуждае спешно от лечение в Истанбул – няколкоетапна хирургична интервенция в болница „Джон Хопкинс Медикъл", с която да се спре постоянната му болка. Сумата за лечение, която е непосилна за него и близките му, е 25 000 лева.
„Решихме да се включим в инициативата на местното църковно настоятелство и да помогнем на отец Марин за пълното му оздравяване. За добрия човек не е от значение религията и етноса. Важно е в трудни моменти всички да си помагаме", заяви председателят на мюсюлманското настоятелство в Ардино Зеки Аптикадир.
Припомняме, че отец Марин през 2002 година започва да работи като свещеник в църквата „Свети Архангел Михаил" в Ардино. Две години по-късно той подава молба до Пловдивската Митрополия да го преместват в Кърджали, тъй като намаляват миряните, няма венчавки и кръщенета. Молбата му е уважена с уговорката да идва на по-големите празници – Великден, Илинден, църковната Нова година и храмовия празник на 8 ноември.
Благотворителната кампания ще продължи до 2 май, а на 3 май отец Марин ще посети църквата „Свети Архангел Михаил" в Ардино.
Ако желаете да помогнете на отец Марин може да го направите по следния начин:
По банкова сметка:
IBAN: BG68STSA93000023363062
BIC COD: STSABGSF
Със средства в брой: В общинската администрация – Ардино, на 2-ти етаж, стая №9, при Антония Топчиева
24rodopi.com
Мюсюлмани от Ардино събраха средства за лечението на отец Марин от храма в „Резбарци” петък, април 2928коментара
ПРАВОСЛАВНИ И МЮСЮЛМАНИ ИСКАТ ЗАДЪЛЖИТЕЛ...
ЗАЩО ИЗЧЕЗВАТ ХРИСТИЯНИТЕ В ТУРЦИЯ
Германия се самоунищожава, но как ?
ЗАЩО ИЗЧЕЗВАТ ХРИСТИЯНИТЕ В ТУРЦИЯ
Германия се самоунищожава, но как ?
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.