28.10.2015 14:16 - 9-годишно българче стана световен шампион по шахмат
Автор: bogolubie Категория: Други
Прочетен: 323 Коментари: 0 Гласове:
0

9-годишно българче стана световен шампион по шахмат Спорт 14/05/2013 btvnovinite.bg София 6 коментара image

Младият български шахматист Цветан Стоянов спечели златен медал в категорията ученици до 9 години на световното първенство по шахмат, което се проведе от 7 до 14 май в Порто Карас (Халкидики, Гърция).

Цветан Стоянов стана световен шампион с фантастичния резултат 8,5 точки от 9 възможни. Негов личен треньор е майсторът на спорта Живко Жеков от ШК Бургас.

Цветан Стоянов е роден в Казанлък, но се премести в Бургас, за да тренира при Живко Жеков в местния шахматен клуб.

През миналата година Цветан Стоянов стана европейски шампион за ученици до 8-годишна възраст.